Djelatnici Federalne uprave policije danas, 2. septembra, posjetili su Gradsku upravu Stoca kako bi preuzeli svu dokumentaciju zatraženu po prijavi Neformalne grupe građana “Stolački otpor”.
Gradska uprava je odmah nakon posjete izdala priopćenje u kojem ističe da je cilj ovog postupka potpuna transparentnost i informiranje javnosti, naročito u kontekstu, kako navode, “kontinuiranog iznošenja neistina u javni prostor” s ciljem zaustavljanja razvojnih projekata u Stocu.
“Sve odluke Gradskog vijeća Stolac donesene su u skladu s važećim zakonskim propisima, što će biti vidljivo i iz dostavljene dokumentacije, s kojom je upoznata Federalna uprava policije”, navodi se u priopćenju. Dodaju da će Grad, uprkos pokušajima opstrukcije i političkim pritiscima, nastaviti raditi u skladu sa zakonom, s posebnim naglaskom na realizaciju projekata od javnog interesa.
Podsjetimo, Neformalna grupa građana “Stolački Otpor” pokrenuta je s ciljem zaustavljanja, kako tvrde, nezakonitih izmjena Prostornog plana u Stocu te promoviranja transparentnog i zakonitog rada lokalnih institucija radi sigurnosti građana.