KAMERA SVE ZABILJEŽILA

Gospodin i u najtežim momentima: Zna se šta je Gundogan pitao Ferrana kad su se sreli u mix zoni

Ilkay Gundogan screen

Na MHP Areni u Stuttgartu gledali smo fantastičan okršaj između Španije i Njemačke, a na kraju Crvena furija je uspjela poslije 120 minuta igre da dođe do pobjede rezultatom 2:1.

Španci su prvi gol zabili u 51. minuti kada je Dani Olmo pogodio mrežu Neuera nakon što ga je Yamal uposlio, ali u samom finišu regularnog dijela Nijemci su uspjeli da izjednače.

Igrala se 89. minuta kada je nakon jednog centaršuta Kimmich glavom spustio loptu za Wirtza koji je postigao pogodak za 1:1 i erupciju oduševljenja navijača Njemačke.

Utakmica je otišla u produžetke i činilo se da ćemo pobjednika saznati tek nakon penala, ali u 119. minuti Španci su uspjeli da šokiraju Nijemce i dođu do pogotka koji ih je odveo u polufinale ovog takmičenja.

Junak Španije bio je rezervista Mikel Merino koji je glavom sjajno pogodio za 2:1 nakon centaršuta Olma, te je to bio detalj koji je odlučio sinoćnji klasik koji smo gledali u Stuttgartu.

U centru pažnje nakon utakmice našao se Ilkay Gundogan kojeg su novinari pitali da li se oprašta od reprezentacije Njemačke, a on je poručio da je još prerano za takve izjave i da će mu biti potrebno nekoliko dana da razmisli o svemu.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

No, još jedan detalj iz mix zone dok je Gundogan davao izjavu bio je posebno interesantan, te je oduševio navijače Barcelone.

Naime, Ferran Torres je odlučio da pozdravi svog klupskog saigrača dok je prolazio pored njega, a Gundogan ga je kratko zaustavio kako bi ga pitao za Pedrija koji je još na startu meča napustio teren zbog povrede.

"Kako je Pedri?", pitao je Gundogan Torresa, a on mu je kratko odgovorio: "Vidjet ćemo sutra".

Navijači Barcelone oduševljeni su što se Gundogan brine za saigrača iz kluba i pored teške situacije, odnosno ispadanja s Evropskog prvenstva, te je ovaj video postao hit na društvenim mrežama.

Inače, Pedri je povredu zadobio već u četvrtoj minuti utakmice kada ga je žestoko faulirao Toni Kroos koji na čuđenje mnogih nije dobio ni žuti karton zbog toga.

Pedri je pokušao da nastavi utakmicu, ali samo nekoliko minuta kasnije ponovo je sjeo na teren i poručio selektoru Luisu de la Fuenteu da ne može nastaviti utakmicu zbog čega je Dani Olmo ušao u igru.

Prve informacije govore da je povreda ozbiljnije prirode i da je za Pedrija gotovo Evropsko prvenstvo. On će danas napraviti detaljne preglede nakon čega će biti poznato koliko će odsustvovati s terena.