U ime Grada Sarajeva, gradonačelnica Benjamina Karić pozdravila je učesnike Međunarodne konferencije "Članovi parlamenata i vjerski lideri za mir i suživot” u Parlamentarnoj skupštini BiH.
Bila mi je posebna čast Nj.E. dr. Mohammed Al-Issa محمد العيسى, generalnom sekretaru Lige muslimanskog svijeta, uruičiti „Ključ Grada Sarajeva“ - priznanje u znak zahvalnosti koje simbolizira trajnu vezu Grada i građana Sarajeva sa velikim prijateljem BiH i njenog glavnog grada.
Svijetu sada više nego ikada trebaju lideri koji zagovaraju mir, međusobno poštovanje i dijalog, izjavila je gradonačelnica Karić.