Gradski bazen na Dobrinji bit će zatvoren za posjetioce do petka, 26. jula, zbog problema s uređajem za prečišćavanje vode, kako je saopćeno iz odgovornog preduzeća.
Iz Javnog preduzeća Lokom obavijestili su građane o ovom privremenom zatvaranju. Prema njihovim riječima, kvar na filteru je uzrokovao potrebu za obustavom rada bazena.
Prema riječima direktora Lokoma, Adnana Šabanovića, kvar na filteru bio je razlog zatvaranja bazena. Naglasio je da je novi filter naručen iz Slovenije i da se čeka njegov dolazak kako bi se izvršila zamjena i bazen ponovo otvorio za posjetitelje.
Sezona kupanja na bazenu na Dobrinji počela je 22. juna i do sada je zabilježila značajnu posjetu. Cjelodnevne ulaznice za odrasle su 10 KM radnim danima i 12 KM vikendom, dok su karte za djecu od šest do 12 godina 5 KM radnim danima i 6 KM vikendom. Djeca do šest godina mogu besplatno ući.