Predsjednik SDP-a BiH Nermin Nikšić večeras je gostovao u Centralnom dnevniku na Face televiziji gdje je govorio o formiranju Vlade FBiH.
Voditelj Centralnog dnevnika Senad Hadžifejzović je Nikšiću postavio zanimljivo pitanje: "Jeste li previše popuš(t)ili HDZ-u?".
"Pa imaju i sada šest ministarstva. Zašto bi odustali od onoga što im je dala SDA? Da su otišli sa SDA, možda bi dobili još neko ministarstvo. Ono što dogovorimo, mi držimo riječ! Pokušali smo da ispoštujemo jedni druge u raspodjeli funkcija", odgovorio je Nikšić.
Podsjetimo, tokom raspodjele resora HDZ je dobio šest - Ministarstvo finansija, Ministarstvo pravde, Ministarstvo saobraćaja i komunikacija, Ministarstvo zdravstva, Ministarstvo prostornog uređenja i Ministarstvo kulture i sporta.
S druge strane, Osmorka je dobila deset resora - Ministarstvo energije, rudarstva i industrije, Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva, Ministarstvo za pitanje boraca i invalida odbrambeno-oslobodilačkog rata, Ministarstvo trgovine, Ministarstvo unutrašnjih poslova, Ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica, Ministarstvo obrazovanja i nauke, Ministarstvo rada i socijalne politike, Ministarstvo razvoja, poduzetništva i obrta, Ministarstvo okoliša i turizma.
"Plan parlamentarne većine je da do utorka imamo imena za ministre u Vladi i da ih predamo predsjednici FBiH. Lendo ne bi bio na poziciji da ga nije izabrala parlamentarna većina. Ako Lendo ne potpiše, u datom roku ćemo donijeti zaključak na sjednici Predstavničkog doma da imamo blokadu i tražit ćemo od međunarodne zajednice da se poštuje parlamentarna većina", izjavio je Nikšić.
Nikšić je u Centralnom dnevniku rekao kako koalicioni partneri imaju uvjerenja da će se riješiti blokade ako je bude od strane Refika Lende.
Upitan da li su ta uvjerenja od visokog predstavnika Christiana Schmidta, Nikšić je odgovorio:
"Nemamo od njega direktno, nego od drugih predstavnika iz međunarodne zajednice".