JEDNA OD NJIHOVIH EKIPA

Hitna pomoć u Engleskoj proglasila pacijenta mrtvim, a on se kasnije probudio

Engleska Hitna pomoc EPA

Hitna pomoć u Engleskoj izvinila se nakon što se pacijent kojeg je jedna od njihovih ekipa proglasila mrtvim probudio u bolnici, piše Sky News.

Bolničari su pacijenta, čiji identitet nije objavljen, u petak odveli u bolnicu Darlington Memorial u okrugu Durham, misleći da je preminuo u incidentu koji se dogodio ranije tog dana.

Međutim, po dolasku u bolnicu pokazalo se da je pacijent još uvijek živ. Nije poznato u kakvom se stanju trenutno nalazi. Hitna služba sjeveroistoka Engleske (NEAS) ispričala se pacijentovoj porodici objavila da je pokrenuta istraga o pogrešci.

Nije prvi takav slučaj

"Čim smo saznali za ovaj incident, otvorili smo istragu i kontaktirali pacijentovu porodicu. Duboko nam je žao zbog nevolje koju im je ovo prouzrokovalo. U toku je potpuna istraga incidenta i u ovoj fazi ne možemo dalje komentarisati. Uključene kolege dobijaju odgovarajuću podršku i u ovom trenutku nećemo dalje komentarisati bilo koje pojedince", poručio je šef NEAS-a Andrew Hodge.

Ovaj slučaj se dogodio samo nekoliko mjeseci nakon što je hitna pomoć kritikovana u izvještaju u kojem je istaknuto kako je jedan od njezinih bolničara proglasio pacijenta mrtvim umjesto da pokuša izvršiti oživljavanje. Član osoblja je kasnije otpušten. Istraga, koju je vodila penzionisana šefica bolnice Dame Marianne Griffiths, pronašla je dokaze o "značajnim problemima kulture i ponašanja" u NEAS-u.


Znate više o temi ili prijavi grešku