ZABRANJENO U SVIM ZATVORENIM PROSTORIMA

Hrvatski sabor: Duhanski dim i pušenje su prošlost

Hrvatski sabor 872x610hina

Na novoj lokaciji Hrvatskog sabora, koju zastupnici koriste od septembra, definitivno je "odzvonilo" duhanski dim, odnosno pušenje u svim zatvorenim prostorima i prostorijama, bez obzira da li ih koriste zastupnici, službenici ili novinari. '.

To je potvrđeno iz Sabora nakon što je zastupnica Marijana Puljak (Centar) nedavno pozvala da se poštuje zakon o zabrani pušenja i da se ne ponavlja praksa iz 'starog' Sabora u kojoj je pušenje bilo "nesmetano u zastupnicima". klubovi“.

„Možemo potvrditi da je na novoj lokaciji Hrvatskog sabora u sklopu HVU „Dr. Franjo Tuđman, "u skladu sa propisima, pušenje je zabranjeno u svim zatvorenim prostorima i prostorijama, bez obzira ko ih koristi (službenici, zaposlenici, novinari)", poručili su iz Sabora.

Naveli su i da će pušači, koji su među predstavnicima, zvaničnicima i novinarima, i dalje moći da zadovolje svoju potrebu za duvanskim dimom.

"Pušenje je dozvoljeno na otvorenom, odnosno u posebnim prostorima zgrade, kao što su lođe sa prirodnim protokom vazduha", odgovoreno je iz Sabora.

Zastupnica Puljak zadovoljna je najavom da više neće biti dozvoljeno pušenje u Saboru, koja kaže da je u sabornici na Markovom trgu tolerirala da je pušenje dozvoljeno u pojedinim poslaničkim klubovima, kao i u sobe u kojima su novinari boravili tri godine.

"Ja sam kriva što sam to tolerisala", priznaje ona i objašnjava da nije htela da se ljuti na kolege pušače i da im je na pomirljiv način dala do znanja da to nije prihvatljivo i u skladu sa zakonom, ali da ništa nije postigla.


Znate više o temi ili prijavi grešku