CRNA GORA

I večeras neredi u Podgorici: Okupljeni uzvikuju "Turci, napolje", prisutne jake policijske snage

Crna Gora Podgorica neredi protiv turaka

Na ulicama glavnog grada Crne Gore, Podgorici, i večeras traju neredi. Nakon što je grupa državljana Turske napala nekoliko Podgoričana i jednom od njih nanijela teške povrede hladnim oružjem, nastao je opći haos u zemlji, a koji još uvijek traje unatoč hapšenjima.

Kako javljaju crnogorski mediji, veća grupa građana i večeras je okupljena u Podgorici, tačnije kod zgrade u kojoj su se sinoć krili turski državljani. Na terenu su i jake policijske snage sa opremom za razbijanje demonstracija.

Okupljeni uzvikuju "Turci, napolje".

Povod nereda u glavnom crnogorskom gradu bio je incident kada je grupa državljana Turske napala i nožem ranila jednu osobu iz Podgorice.

Crnogorska policija je sprovodila racije na više lokacija i privela ukupno 45 turskih državljana.

Također, Vlada Crne Gore danas je donijela odluku o privremenom ukidanju bezviznog režima za državljane Turske. "U cilju očuvanja ekonomske aktivnosti i dobrih bilateralnih odnosa, u narednom periodu iniciraćemo intenzivne razgovore sa Republikom Turskom kako bi u duhu dobre saradnje i savežništva, pronašli najbolji model u obostranom interesu", naveo je premijer Milojko Spajić u objavi na Platformi X.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće


Znate više o temi ili prijavi grešku