ALAHU EKBER – PORUČILA JE IMAN

Iman Helif zaplakala pred kamerama: Oni su mi nanijeli veliku nepravdu, ali imam Allaha sa sobom

Iman Helif Foto Miguel Tona EPA 872x610

Alžirska bokserka Iman Helif plasirala se u polufinale Olimpijskih igara i tako obezbijedila prvu medalju za svoju zemlju u Parizu.

Podsjetimo da se u olimpijskom boksu dodjeljuje medalja i onima koji uđu među četiri, a izgube u polufinalu.

Helif od početka Igara prati kontroverza, jer mnogi i dalje smatraju da je bila muškarac, mada je u međuvremenu poručeno da je Alžirka rođena kao žensko, da nije trans osoba, ali da ima višak muških hormona.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

MOK joj je dozvolio da se takmiči na OI, a bokserka je poslije plasmana u polufinale javno kritikovala Međunarodnu boksersku federaciju (IBA). Uz suze koje je pustila.

– Boksujem godinama pod okriljem Međunarodne bokserske federacije, koja mi je nanijela nepravdu. Ali imam Allaha sa sobom. Allahu Ekber – poručila je Iman.

Ona je u četvrtfinalu pobijedila Mađaricu AnuHamori i u utorak će se boriti za plasman u finale.


Znate više o temi ili prijavi grešku