Nakon što je Milorad Dodik rekao za federalnog ministra unutrašnjih poslova Ramu Isaka da je diplomatski gigant za ovu Ameriku koja se bavi respiratorima i bh. gasom, dok je svijet u vrtlogu sukoba, Ramo Isak se oglasio na društvenim mrežama.
Ti trebaš ustati kada se spomene ime Rame Isaka. Umjesto što se ponašaš kao patetična tračara američkih diplomata, bolje ti je da sunčanu nedjelju iskoristiš da se vidiš s advokatom koji te zastupa pred Sudom Bosne i Hercegovine. I naravno, da još malo uživaš u suncu i slobodi", navodi se u reakciji ministra Rame Isaka.
"Saradnici su me obavijestili kako se danas iz Laktaša, ponovo, prolomio očajnički krik političkog davljenika Milorada Dodika. Ovaj put povod su izjave pomoćnika američkog državnog sekretara Jamesa O'Briena. Za tebe sam Milorade, politički gigant, vrhunski ekonomista i najbolji diplomata", poručio mu je Isak.
U svojoj reakciji dalje je objasnio zašto smatra da je za Dodika politički gigant, vrhunski ekonomista i najbolji diplomata.
"Politički gigant – jer svojim političkim potezima nisam nanio štetu svom narodu i izolovao ga od kompletnog civiliziranog svijeta, kao što si ti uradio s pripadnicima srpskog naroda. Vrhunski ekonomista – jer svojim političkim djelovanjem i ekonomskim vizijama nisam osiromašio svoj narod i stvorio ekonomski sistem nedostojan života, kao što si ti uradio s pripadnicima srpskog naroda. Najbolji diplomata – jer nisam ušao u sukob s međunarodnim partnerima i na taj način nanio neopisivu štetu svom naroda, kao što si ti uradio s pripadnicima srpskog naroda", rekao je.
Pored toga, ističe kako nikad nije unosio mržnju i razdor među građanima Bosne i Hercegovine, niti je njegovo ime bilo predmet crnih listi zbog kriminala i korupcije.
Građani BiH nemaju ništa od ovih međusobnih prepucavanja političara, osim zabave nedjeljom.
Bolje bi bilo da su obojica izašli pred javnost i građanima objasnili za šta ih tačno plaćamo. Za ove jeftine predstave sigurno ne.