BEOGRAD

Ispitana majka koja je ostavila bebu pored kontejnera, otac progovorio o šoku

Policija srbija
Foto © Ilustracija

U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušana je 19-godišnja Aleksandra S., osumnjičena da je u petak svoje novorođenče ostavila pored kontejnera u Zemunu. Tužilaštvo je navelo da je djevojka bebu umotala u pelenu i peškir, stavila u plastičnu kesu i ostavila na mjestu van pogleda ljudi.

Aleksandra S. se na saslušanju branila šutnjom, koristeći svoje zakonsko pravo da ne daje izjavu. Tužilaštvo je predložilo da joj se odredi pritvor zbog opasnosti da bi mogla utjecati na svjedoke ili uznemiriti javnost. Beba je, srećom, pronađena odmah i nema povreda.

Otac djeteta, Saša, opisao je situaciju: do sukoba je došlo nakon što se supruga posvađala s njim oko sigurnosti djeteta. „Oboje smo se uplašili zbog djeteta, ali nastavili smo sa svađom. Čini mi se da je Aleksandru nešto mučilo nakon porođaja“, rekao je.

Saša je istakao da je njegova supruga odrasla bez roditeljskog nadzora i da je možda riječ o postporođajnoj depresiji. „Ona je divna osoba i dobra majka. Kada sam vidio bebu pored kontejnera, tresao sam se. Ne znam šta joj je bilo, zašto je tako reagirala“, dodao je.

Beba je trenutno zbrinuta i u dobrom je zdravstvenom stanju, a slučaj je u nadležnosti tužilaštva.


Znate više o temi ili prijavi grešku