Jusuf Nurkić ušao u historiju NBA, ali nažalost zbog ne tako lijepog razloga

Jusuf nurkic
Foto © The Oregonian

Mnogo se u play-offu NBA lige očekivalo od Phoenix Sunsa za koje igra reprezentativac Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić.

Nažalost po njih i njihove navijače, oni su već u prvom kolu doigravanja eliminisani od Minnesote Timberwolvesa koji su sinoć sa 122:116 slavili u Phoenixu.

Očekivalo se da će Durant i njegovi saigrači pružiti dobar otpor Minnesoti, ali u četiri odigrane utakmice četiri pobjede upisala je ekipa Timberwolvesa i tako se bez problema plasirala u narednu rundu.

Phoenix je igrao drugi meč pred svojim navijačima koji su se nadali da Sunsi mogu da dođu do pobjede i barem ostanu još malo u životu, ali se to nije desilo.

Prvo poluvrijeme bilo je koliko-toliko dobro za Phoenix koji je na odmor otišao sa vodstvom od pet razlike, a rezultat u tim trenucima bio je 61:56.

Ipak, Minnesota u posljednjoj dionici uspijeva napraviti totalni preokret i na kraju upisati pobjedu od 122:116 i na taj način eliminisati ekipu Phoenixa.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na parketu je proveo 20 minuta, te je imao solidan učinak od devet poena, osam skokova i pet asistencija.

Nakon utakmice pojavila se informacija vezana za Nurkića kojom sigurno bh. reprezentativac neće biti nimalo ponosan.

Nurkić je upao u historiju NBA lige kao igrač sa najgorim omjerom u play-offu NBA lige od igrača sa najmanje 20 nastupa.

Upisao je Nurkić svega tri pobjede, te 17 poraza u svojih 20 nastupa u play-offu NBA lige.

Sigurno je da će u godinama pred nama Nurkić dati sve od sebe da popravi ovaj statistički podatak.