Fudbaleri Veleža sutra će odigrati revanš utakmicu polufinala Kupa Bosne i Hercegovine. "Rođeni" stižu na Grbavicu gdje će protiv domaćeg Željezničara braniti prednost jednog gola (1:0).
Trener Veleža Nedim Jusufbegović, koji je preporodio tim iz Vrapčića, najavio je okršaj sa Željezničarom, ističući da će njegova ekipa uči u utakmicu kao da nemaju nikakve prednosti.
"Idemo na stadion za koji je neko lijepo jednom rekao gore kada dođete odmah gubite 1:0. Mi ćemo se postaviti kao da je 0:0 i tako ćemo igrati. Samo nekom odbranom nećemo moći ostvariti dobar rezultat. Morat ćemo da odigramo dosta pametno i sigurno nešto pokušati učiniti prema naprijed", rekao je Jusufbegović.
Za vikend je na klupi Željezničara debitovao novi trener Nermin Bašić.
"Stigla je neka nova energija, kolega kojeg jako puno cijenim. Naravno, da sam cijenio rad i smatram da će se on osjetiti i u daljnjem periodu kolege Mulalića, tako da sve ono gdje bi oni trebali da dobiju dodatni impuls pored neke atmosfere da svakako im ova promjena trenera može donijeti bolju formu i igru", poručio je Jusufbegović.