Gradski rivali Sarajevo i Željezničar sutra igraju 148. po redu vječiti derbi.
Najveća utakmica bh. fudbala prvi put će biti odigrana van glavnog grada BiH i to na terenu Trening centra N/FS BiH, s obzirom da zbog radova na rekonstrukciji terena Asim Ferhatović Hase bordo tim još ne može igrati pred domaćim navijačima.
Dobra situacija
Očekivanja od sutrašnje utakmice, koja se igra od 13 sati, iznijeli su treneri obje ekipe Mirza Varešanović i Edis Mulalić.
“Što se tiče derbija, znamo da je to specifična utakmica i znamo koliko znači. Stanje na tabeli i forma igrača ne govori ništa. Moramo dati zadnji atom snage, imati veliku želju. Imamo dobru situaciju, ulazimo puni samopouzdanja, ulazimo u utakmicu nakon pobjede u Širokom Brijegu“, rekao je Varešanović, koji smatra kako je Željezničar u boljoj poziciji.
“Željo je u boljoj situaciji, bolje stoje na tabeli. Mi se moramo dobro spremiti, te se nadam da ćemo ostvariti dobar rezultat. Svi znamo da nam ova utakmica puno znači, u svakom smislu“.
Prokomentarisao je Varešanović i to što će se derbi igrati bez navijača.
“Besmisleno, ali to su odluke organa Saveza. Utakmica u Širokom Brijegu je pokazala koliko je bitno kada imate navijače. Igrači su pokazali da su željni podrške, nadam se da će naredne utakmice biti otvorene za publiku“.
Problemi oko sastava
S druge strane, Mulalić je svjestan kvaliteta svog protivnika, ali se nada najboljem.
"Sigurno da nas čeka teška utakmica. Sarajevo je puno uložilo u tim. Skup su dobrih pojedinaca. Ima tu znanja i brzine. Pratili smo ih i vidimo svoju šansu. Nadamo se najboljem", rekao je Mulalić, te dodao:
"Malo imamo problema oko sastava, ali barem se nadamo da će neki od rovitih igrača moći igrati. Pokušat ćemo se skoncentrisati i odigrati najbolje što možemo".
Sarajevo u sutrašnji duel ulazi kao šesti na tabeli s 28 bodova, dok je Željezničar četvrti s 32