SARAJEVO

Karić i Uk obećali pomoć ljudima koji su ostali bez imovine na pijaci na Otoci

pozar otoka foto facebook gradonacelnica

Na otvorenoj pijaci Kvadrant na Otoci u Sarajevu u poslijepodnevnim satima je izbio veliki požar. Oko 15 sati je stavljen pod kontrolu, a iz Profesionalne vatrogasne jedinice Sarajevo istakli su da je na lokaciji bilo sedam ekipa koje su gasile požar.

Požarište je posjetila i gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić koja je tom prilikom obećala i pomoć vlasnicima boksova čija je imovina izgorjela.

"U ovom teškom trenutku, kada su mnoge porodice ostale bez izvora prihoda za egzistenciju, obilaskom mjesta požara na pijaci Otoka, htjela sam pružiti podršku i ljudima reći da nisu sami. Hvala našim herojima vatrogascima koji su ugasili požar i policajcima koji obezbjedjuju mjesto dogadjaja. Sretna je okolnost da nije bilo povrijedjenih ni stradalih. Predložiću gradskom vijeću izdvajanje pomoći porodicama", napisala je na društvenim mrežama gradonačelnica Sarajeva.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

Na mjestu požara je bio i premijer KS, Nihad Uk, koji je rekao da će Vlada Kantona Sarajevo učiniti sve što je u njenoj moći da trgovcima i radnicima pomogne u prevazilaženju teške situacije u kojoj su se našli.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće


Znate više o temi ili prijavi grešku