MUP KS

Katica nakon pobjede Zmajeva: “Otvorimo grad do zore, ali slavlje mora ostati odgovorno i sigurno”

Admir Katica
Foto © Vlada KS

Ministar unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo Admir Katica uputio je čestitku fudbalskoj reprezentaciji Bosne i Hercegovine te pozvao nadležne organe da produže rad svih ugostiteljskih objekata u Kantonu Sarajevo, na dan održavanja naredne utakmice, 2. jula.

Istovremeno je pozvao građane na odgovorno i primjereno ponašanje kako njihova radost i euforija ne bi imala teške posljedice, kao što se to desilo sinoć.

Naglasio je da će se MUP Kantona Sarajevo brinuti da sigurnost u gradu održi na najvišem nivou, kao što je to bilo i svaki put dosad kada su igrali Zmajevi.

"Čestitam Zmajevi. Čestitam, bosanskohercegovačka djeco. Svojom igrom, borbenošću, strašću, pokazali ste kako Bosna i Hercegovina igra fudbal i pobjeđuje. Ali, još važnije, svojim uspjehom nadmašili ste sportske okvire i donijeli euforiju koja ujedinjuje Bosnu i Hercegovinu", rekao je Katica. Od nadležnih organa traži da 2. jula produže radno vrijeme svih ugostiteljskih objekata u Kantonu Sarajevo do 5 sati ujutro. "Da zajedno, u svakom dijelu grada, bodrimo našu reprezentaciju. Naši građani zaslužili su da slave svoje Zmajeve i njihove pobjede", dodao je on.

Ipak, skrenuo je pažnju građanima na odgovorno i primjereno ponašanje. "Nemojte dozvoliti da vaša euforija dovede do težih posljedica, kao što je to bio slučaj sinoć. Nemojte voziti pod dejstvom alkohola ili narkotika i poštujte zakon. Neka vaša radost zbog Zmajeva ima sretan ishod i sretan povratak kući. MUP Kantona Sarajevo čestita našim Zmajevima, selektoru i svima u stručnom štabu i pobrinut ćemo se da sigurnost u gradu održimo na najvišem nivou, kao što je to bilo i svaki put dosad kada su igrali Zmajevi", zaključio je Katica.

On je uputio i zvaničan prijedlog da se 2. jula produži radno vrijeme svih ugostiteljskih objekata u Kantonu Sarajevo do 5 sati ujutro, kako bi građani imali prostor da zajednički prate i obilježe novi nastup reprezentacije.

“Da zajedno, u svakom dijelu grada, bodrimo našu reprezentaciju. Naši građani zaslužili su da slave svoje Zmajeve i njihove pobjede”, poručio je.

Ipak, Katica je naglasio i važnost mjera opreza, upozoravajući da euforija ne smije dovesti do posljedica po sigurnost učesnika u saobraćaju i javnom prostoru.

“Nemojte dozvoliti da vaša euforija dovede do težih posljedica, kao što je to bio slučaj sinoć. Nemojte voziti pod dejstvom alkohola ili narkotika i poštujte zakon. Neka vaša radost zbog Zmajeva ima sretan ishod i sretan povratak kući”, zaključio je ministar.


Znate više o temi ili prijavi grešku