NEPROPISNO ODLAGANJE

KJKP Park upozorava građane: Korpice na pješačkoj zoni nisu za kućni i poslovni otpad

Smece
Foto © KJKP RAD

Komunalno preduzeće KJKP Park apeluje na građane da ne odlažu kućni i poslovni otpad u korpice na pješačkoj zoni, od Baščaršijskog trga do Vječne vatre.

Iz preduzeća ističu da ovakva praksa otežava rad komunalnih službi i narušava izgled najfrekventnije gradske lokacije.

“Korpice služe za sitni otpad prolaznika, a ne za kante iz kuća i radnji. Za veći otpad postoje posebni termini i lokacije za odlaganje”, poručuju iz KJKP Park, dodajući da se korpice prazne dva puta dnevno, u prvoj i drugoj smjeni.

Komunalci podsjećaju da čistoća grada zavisi od kulture i saradnje građana: “Grad ne prljaju kiša, vjetar ni turisti – grad prljaju oni koji zaboravljaju da zajednički prostor pripada svima.”


Znate više o temi ili prijavi grešku