Komunalno preduzeće KJKP Park apeluje na građane da ne odlažu kućni i poslovni otpad u korpice na pješačkoj zoni, od Baščaršijskog trga do Vječne vatre.
Iz preduzeća ističu da ovakva praksa otežava rad komunalnih službi i narušava izgled najfrekventnije gradske lokacije.
“Korpice služe za sitni otpad prolaznika, a ne za kante iz kuća i radnji. Za veći otpad postoje posebni termini i lokacije za odlaganje”, poručuju iz KJKP Park, dodajući da se korpice prazne dva puta dnevno, u prvoj i drugoj smjeni.
Komunalci podsjećaju da čistoća grada zavisi od kulture i saradnje građana: “Grad ne prljaju kiša, vjetar ni turisti – grad prljaju oni koji zaboravljaju da zajednički prostor pripada svima.”