Predsjednik Naroda i Pravde Elmedin Konaković priznao je grešku koju je Trojka napravila prema bh. kinematografiji.
Naime, jedan od najviše kritiziranih poteza Trojke jeste ukidanje programa BH Telecoma kojim su se finansirali filmovi i serije domaće produkcije.
“Mnogo je procesa koje je Trojka pokrenula i koji će sigurno donijeti boljitak.
Neke procese i oblasti nismo mnogo unaprijedili, nije ni lako, vlast smo nesto vise od dvije godine.
Nema mnogo stvari koje smo pokvarili ili vratili unazad, zaista nema puno.
Jednu ipak jesmo i to MORAMO ispraviti.
Sve kritike koje slušamo o odnosu Trojke prema našoj sjajnoj kinematografiji su opravdane.
Prethodnici su u tome bili bolji, podrška filmu je bila organizovanija i snažnija.
U malo čemu smo u vrhu svjetskih i evropskih lista, u malo čemu imamo toliko pobjeda i ponosa kao što imamo u bh. kinematografiji.
Imamo dovoljno vremena da greške ispravimo”, napisao je Konaković.
Prethodnici o kojima Konaković priča su SDA-ovci. Bh. content Lab preko kojeg je BH Telecom finansirao serije i filmove pokrenuo je njihov direktor Sedin Kahriman.