GRADNJA SE SA TRI MJESECA PRODUŽILA NA TRI GODINE

Konačno otvorena famozna garaža kod Hitne pomoći

Garaža Hitna pomoć BI

Danas je konačno zakazano otvaranje famozne garaže G3 u ulici Kolodvorska. Radovi su zvanično počeli u avgustu 2020. godine, a otvorenje je bilo prvobitno planirano da bude otvorena tri mjeseca kansije, u novembru iste godine, neposedno nakon lokalnih izbora. Možda je i mogla biti otvorena, ali da je nisu gradili naši neimari.

Ovako se gradnja sa tri mjeseca produžila na tri godine. Međutim, upitno je da li će i danas biti otvorena, jer bi se vrlo lako moglo desiti da počne sanacija još uvijek neotvorene garaže. Naime, na stepeništu je jutros stanovnike ovog naselja dočekala poruka kojom im se savjetuje da koriste alternativne rute, jer je u toku sanacija stepeništa.

Nedavno je nezavisni vijećnik u OV Novo Sarajevo Arslan Dučić objavio video u kojem je pokazao u kakvom se stanju nalazi garaža. Boja koja otpada sa zidova i koja je nabubrila, lokva vode na mjestu gdje bi se trebali puniti električni automobili (haj‘ ga napuni, ako smiješ)..., samo su neki od uočenih "nedostataka" na garaži.

  • Pitanje je da li bi dozvolili da se ovako gradi njihova kuća i da grade za svoj novac, pita Dučić.

Svečano otvorenje garaže bilo je planirano za 29. septembar ove godine. Međutim, tada je ceremonija odgođena zbog krajnje bizarnog razloga koji do srži ogoljuje sav naš javašluk. Naime, uoči otvaranja je primijećeno da je pristup ventilu za vodu za protivpožarnu zaštitu preasfaltiran i da mu je nemoguće prići. Otvaranje je otkazano dok se ne ukloni asfalt.

No općina ne mari za to, kao ni načelnik Hasan Tanović koji je danas na otvorenje garaže došao u skupocjenom iznajmljenom električnom automobilu koji se procjenjuje na oko 90.000 KM.

“Ovim projektom će građani, umjesto dosadašnjih četrdesetak mjesta, dobiti na raspolaganje ukupno 165 parking mjesta (krovna etaža 58, etaža -1 56 mjesta i 56). Garaža će obuhvatiti oko četiri hiljade kvadratnih metara površine”, saopćili su iz Općine Novo Sarajevo.

Ukupna vrijednost realiziranih Ugovora na g3 iznosi 5.801.218,46 KM.

Projekat je finansiralo Ministarstvo za saobraćaj KS, a Općina Novo Sarajevo je dodijelila zemljište. Implementator izvođenja radova, kao i nadzor za izvođenje radova, vršio je Zavod za izgradnju KS, a JP “ONSA” će upravljati i održavati garažu.

Podsjećamo, izgradnja je počela u ljeto 2020. te je trebala biti završena do sredine novembra 2020. Tadašnji kantonalni premijer Mario Nenadić (SBB) je prilikom početka radova izjavio da će biti napravljena za manje od pet mjeseci. Nedugo nakon toga, izgradnja je zaustavljena te je periodično nastavljana.


Znate više o temi ili prijavi grešku