DELEGAT U DOMU NARODA PARLAMENTA BIH

Kovačević: insistiranje na imovini izazvaće najveću krizu od potpisivanja Dejtonskog sporazuma.

Radovan Kovacevic

Delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH iz reda srpskog naroda Radovan Kovačević (SNSD) izjavio je da je neko sa strane odredio da pitanje imovine bude ključan problem u BiH.

''Ukoliko se bude insistiralo na tome da nešto što je riješeno Ustavom BiH bude sada problematizovano i nama u Republici Srpskoj otima naše šume, vode i hidropotencijale, Elektroprivredu i sve ono što jesu naši resusrsi definitivno ćemo doći u najveću političku krizu ikada u BiH od potpisivanja mira'', rekao je Kovačević.

On je istakao da je i pitanje imovine riješeno Ustavom BiH i da nema potrebe da se o tome dogovara u Parlamentarnoj skupštini BiH.

Kovačević je naveo da postoje dobre, pozitivne stvari, ali da neko drugi želi da stalno postoje problemi u BiH.

''Neko konstantno, prvenstveno sa strane, želi da nalazi teme u BiH i da konstantno budemo krizno područje. Mislimo da to nije dobro i smatramo da narodi u BiH treba da počnu da se dogovaraju i da se ne diraju stvari koji su dogovorene onog trenutka kada smo potpisali Ustav BiH - rekao je Kovačević za BHT1.

Kovačević predlaže i rješenje:

''Da kažemo da je ono što se nalazi u Republici Srpskoj njena imovina, a ono što se nalazi u FBiH imovina Federacije i da se dogovorimo da objekti koji su neophodni za funkcionisanje zajedničkih institucija budu imovina BiH, kasarne, naveo je Kovačević.

Odgovarajući na pitanje o mogućim blokadama u državnim institucijama, Kovačević je rekao da predstavnici Republike Srpske u institucijama štite interese njenih građana.

''Nekada štitimo njihove interese zato što glasamo za neke stvari, nekada tako što glasamo protiv, a nekada na način da ne učestvujemo u radu. To su sve opcije koje imamo na raspolaganju, koje nam niko ne može oduzeti, jer smo dobili mandat od građana i to ćemo raditi i u narednom periodu'' zaključio je Kovačević.


Znate više o temi ili prijavi grešku