OKUPILI SE RAVNOGORSKI ČETNICI

Kraj spomenika Draži Mihailoviću obilježili godišnjicu hapšenja

Ravnogorski cetnicki pokret

Pripadnici Ravnogorskog četničkog pokreta obilježili su godišnjicu hapšenja Draže Mihailovića, vođe četničkog pokreta u Drugom svjetskom ratu.

Više od stotinu njih okupilo se u Dobrunskoj Rijeci kraj spomenika Draže Mihajlovića, položilo cvijeće i upalilo svijeće.

Nakon toga je uslijedilo obraćanje Radana Ostojića, predsjednika Boračke organizacije RS-a, te je pročitano pismo Vojislava Mihailovića, predsjednika POKS-a, čime je skup završen.

Parastosu je prisustvovao i iguman Luka Babić iz Manastira Karno u Srebrenici, javlja Birn BiH.

Svake godine 13. marta, okupljaju se Ravnogorci na godišnjicu hapšenja Dragoljuba Draže Mihailovića, koji je 1946. godine osuđen na smrt zbog ratnih zločina i kolaboracije s nacističkom Njemačkom tokom rata, nakon čega je strijeljan.

Prošle godine postrojavanje Ravnogorskog četničkog pokreta, planirano u Višegradu nije održano, jer je policija skup zabranila. Ove godine umjesto u Višegradu, odlučili su ovaj datum obilježiti kraj spomenika.


Znate više o temi ili prijavi grešku