POTPREDSJEDNIK FBIH

Lendo nazočio obilježavanju godišnjice formiranja Armije BiH i 7. korpusa

Lendo 7
Foto © Fena

Polaganjem vijenaca na centralnom šehidskom mezarju u Travniku i svečanom akademijom u Centru za kulturu općine Travnik danas je obilježena 29. godišnjica formiranja 7. korpusa Armije RBiH i 31. godišnjica formiranja Armije RBiH.

Obilježavanju je nazočio i potpredsjednik Federacije BiH Refik Lendo, koji je kazao kako se prošlost obilježava i odaju zahvalnost i poštovanje na brojne načine.

"Na različite načine mi obilježavamo naše godišnjice, kroz akademije, školske sate, a istovremeno i sa niz drugih stvari gdje mi direktno i indirektno odajemo zahvalnosti i sjećamo se naših heroja. To su obnovljene škole, ljepše i bolje bolnice, novi putevi, spomen-obilježja, vjerski objekti novi, ulice, sve su to elementi kako i na koji način mi obilježavamo našu slavnu prošlost. Živimo u jednom vremenu koje je i politički i ekonomski čudno", rekao je Lendo.

Pored Lende obilježavanju godišnjice nazočio je niz osoba iz političkog života Kantona Središnja Bosna i BiH.

(Fena)


Znate više o temi ili prijavi grešku