Pozvali su udruženje Naša Drina, za koje iz SDA Sandžaka tvrde da stoji iza postavljanja bilborda, da iste uklone.
Stranka demokratske akcije Sandžaka, Ogranak u Prijepolju, osudila je postavljanje bilborda sa likom četničkog komandanta iz Drugog svjetskog rata Draže Mihailovića na ulazu u Prijepolje i Priboj.
Također, pozvali su na njihovo uklanjanje.
SDA Sandžaka je pozvala udruženje "Naša Drina", za koje tvrdi da je potavilo bilborde sa Mihailovićevim likom, da ih uklone.
- Smatramo neprimjerenim postavljanje ovakvih bilborda u sredinama u kojima žive Bošnjaci koji su za vrijeme Drugog svjetskog rata upravo od strane četničkih jedinica pod komandom Draže Mihailovića bili izloženi stradanju i genocidu kada je, prema istraživanjima pojedinih istoričara, na teritoriji Sandžaka smrtno stradalo približno 35.000 Bošnjaka, naveli su u saopćenju.
Dodaju i to da su Bošnjaci u Sandžaku su uvijek promovisali suživot, toleranciju i antifašizam i da "neće prestati da se bore za slobodu i sopstvena prava kao i prava drugih naroda koji žive u Sandžaku a koji dijele ove vrijednosti".
Inače, za 17. oktobar u 17 sati, u kući u Beogradu u kojoj je živio Dragoljub Draža Mihailović, u organizaciji udruženja Naša Drina, biće otvoren muzej i otkriven spomenik Mihailoviću.