NA AERODROMU IH DOČEKAO STEVANDIĆ

Mandić i Knežević u Banjoj Luci: Sastanak s Dodikom nakon presude Suda BiH

Dodik, Cvijanovic, Stevandic, Mandic i Knezevic/ RTRS
Dodik, Cvijanovic, Stevandic, Mandic i Knezevic/ RTRS
Foto © RTRS

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić i zastupnik Milan Knežević doputovali su u Banju Luku, gdje će održati niz sastanaka s rukovodstvom bosanskohercegovačkog entiteta Republika Srpska.

Na aerodromu ih je dočekao predsjednik Narodne skupštine RS-a Nenad Stevandić, s kojim će obaviti prvi zvanični susret. Nakon toga, crnogorska delegacija će se sastati i s predsjednikom RS-a Miloradom Dodikom, a sastanku će prisustvovati i članica Predsjedništva BiH Željka Cvijanović te ministar unutrašnjih poslova RS-a Siniša Karan.

Ova posjeta dolazi samo nekoliko dana nakon što je Dodik pred Sudom BiH nepravomoćno osuđen na godinu dana zatvora i šest godina zabrane obavljanja funkcije predsjednika RS-a, zbog nepoštivanja odluka visokog predstavnika.

Mandić i Knežević poznati su po svojim pro-srpskim stavovima, a u prošlosti su više puta izazvali kontroverze negiranjem genocida u Srebrenici i izjavama koje su naišle na oštre osude u Bosni i Hercegovini.


Znate više o temi ili prijavi grešku