Načelnik Mandić se trudi da ne bude referendum i meni je to intrigantno da je uvjeren da ima podršku građana, a opet sve radi da ne bude referenduma. Načelnik Mandić je na nekim sastancima bio mahmuran, osjeti se alkohol kada s nekim sjedite, pogotovo u toku dana. Također, znalo se da dođe na sastanak pa da pita pomoćnike šta je tema. Bukvalno dođe nespreman. Tvrdim da postoje indicije za nezakonit rad Mandića
Jasmin Ademović, vijećnik Naroda i pravde u Općinskom vijeću Centar Sarajevo istakao je da svi vijećnici ove stranke ostaju pri odluci da se održi referendum o opozivu načelnika ove lokalne zajednice Srđana Mandića koji dolazi iz Naše stranke.
– Načelnik Mandić se trudi da ne bude referendum i meni je to intrigantno da je uvjeren da ima podršku građana, a opet sve radi da ne bude referenduma – kazao je Ademović te je iznio teške optužbe na njegov račun:
– Načelnik Mandić je na nekim sastancima bio mahmuran, osjeti se alkohol kada s nekim sjedite, pogotovo u toku dana. Također, znalo se da dođe na sastanak pa da pita pomoćnike šta je tema. Bukvalno dođe nespreman – istakao je Ademović.
Suština referenduma, navodi Ademović je da oni koji su birali Mandića daju svoj stav o efikasnosti njegovog rada.
– Ovo je demokratski princip u skladu sa zakonom, a tvrdimo da postoje indicije za nezakonit rad – objasnio je Ademović.
Vanredna sjednica Općinskog vijeća Centar zakazana je za sutra. Na sjednici će se razmatrati zahtijev za preispitivanje Odluke o opozivu načelnika Srđana Mandića koja je usvojena 27. jula.
Opoziv Mandića pokrenuli su vijećnici Naroda i pravde koji su u više navrata isticali kako svih 18 vijećnika koji su izglasali ovu Odluku stoje pri svojim stavovima
Ademovići v.s. Čampare
U medijima se danima priča o sukobu struja unutar NiP-a gdje se s jedne strane nalazi Jasminov otac Kemal Ademović, dopredsjednik NiP-a a sa druge strane Aljoša Čampara i Denis Zvizdić. Jasmin Ademović ističe da je to sve spin.
“Neka kadroviranja na višim nivoima znaju posvađati lidere. Državne, federalne funkcije su najvažnije u državi. Imaju najveće ovlasti i najveći su budžeti. Kada stranka postavlja ljude mora da uzme u obzir te činjenice. Ovo je nas zbližilo”, rekao je Ademović.
Ademović je govorio i o informacijama da je snaha vijećnika SBiH-a zaposlena u Gradskom vijeću Sarajeva, da je lobirao za izgradnju objekta Centralne banke te da je tražio i dozvole i pogodovanja za vlasnike Sarajevo City Centra.
etto.ba/N1