Na početku derbija protiv Borca, navijači Željezničara, poznati kao Manijaci, istakli su emotivnu parolu posvećenu Bosni i Hercegovini, na kojoj je pisalo: “Kad nas pozovu bosanske planine, kad za nama zavapi naš dom, mi ćemo se odazvati.”
S druge strane, banjalučki navijači, poznati kao Lešinari, odlučili su bojkotovati utakmicu zbog novih pravila koja je postavila policija.
Naime, pravila zahtevaju dostavljanje imena, prezimena i matičnih brojeva navijača koji putuju na gostujuće utakmice, što su Lešinari odlučili odbiti.