Vojin Mijatović, potpredsjednik SDP-a, na društvenim mrežama poručio je kako SDA i DF vode medijsku kampanju kaku bi oPtužili Trojku za izdaju države, te da koalicija formirana na državnom nivu ne bi do kraja dovela proces promjena, koji je, prema njegovom mišljenju počeo sa oktobarskim izborima.
"SDA i DF potpuno legitimno rade sve da se to ne dogodi i već puna tri mjeseca vode žestoku medijsku kampanju kojom pokušavaju da proglase izdaju države, a pogotovo bošnjačkog naroda. Ja njima ništa ne zamjeram, bore se za vlast i to za sada rade odlično, jer mi šutimo", napisao je na svom Facebook profilu Mijatović.
Hajka se, kaže, vodi mjesecima, a tvrdnja da su stranke Trojke "nešto dale" SNSD-u i HDZ-u, "što do sada nisu imali", prema mišljenju potpredsjednika SDP-a je spin.
Imao je kritiku i za stranačke kolege, navodeći kako ne žele preuzimati odgovornost.
"Pored toga vidljiva je stara boljka pojedinaca u SDP BiH koja traje predugo, ući u parlamente nikako u vlast, ne preuzimati odgovornost i samo populistički kritikovati. To mora stati, zato gubimo povjerenje građana, ljudi žele hrabre politike i žele bolje da žive, a ne političke starlete koje samo hodaju po medijima i znaju sve kao Google", mišljenja je Mijatović.
Smatra i da je potrebno jedinstvo u SDP-u i kolaliciji:
"Ukoliko želimo da proces promjena dovedemo do kraja potrebno je nikad veće jedinstvo i unutar SDP BiH ali i unutar koalicije. Mi u SDP BiH moramo nikad hrabrije preuzeti vodeću ulogu u tome".
Naglasio je kako NES i SBiH i dalje smatra partnerima sa različitim stavovima, te da je važno njihovo učešće u spomenutom procesu promjena.
"I da zaključim, imamo svi zajedno priliku da napravimo promjenu, ukoliko to ne shvatamo, slijedi nam nastavak istih politika koje su na vlasti skoro tri decenije. Do nas je svih, nemojte da se krijemo iza lažnih izgovora", poručio je potpredsjednik SDP-a.