Sada je vać sasvim izvjesno da će se u parku kod sarajevske Druge gimnazije graditi spomenik Specijalnoj jedinici MUP-a RBiH kojom je tokom agresije na BiH komandovao Dragan Vikić.
Načelnik općine Centar Srđan Mandić objavio je kako je izdata građevinska dozvola.
U čitav projekat aktivno je uključena i gradonačelnica Sarajeva Benjamin Karić kojoj se putem društvenih mreža javno zahvalio i Muhamed Gafić, također jedan od pripadnika ove jednice: