Nakon ulaska Finske u NATO, oglasila se putem društvenih mreža Naša stranka.
Saopštili su na Twiteru kako su ponosni jer je Vlada Finske, zaslužna za pridruživanje Alijansi, također dio asocijacije kojoj pripada i Naša stranka.
''Za ulazak Finske u NATO, u političkom smislu, najzaslužnija je prethodna Vlada predvođena premijerkom Sanom Marin. Vrlo smo ponosni što je u toj Vladi participirala naša sestrinska Partija Centra koja je, kao i Naša stranka, članica Alde party'', poručili su iz Naše stranke.
Inače, Alde pary je Alijansa liberala i demokrata za Evropu (ALDE) koja brani liberalne vrijednosti i promoviše evropske integracije.
Za sebe kažu da su politička snaga u Evropskom parlamentu. Njihov moto je vjera da svaka osoba ima pravo da se izjasni, te su kako navode panevropska alijansa koja ujedinjuje 60 stranaka na nacionalnom nivou iz cijele Evrope.