Preminuo je Bob Lee (43), jedan od tvoraca Androida i popularne aplikacije za mobilno plaćanje Cash App. CNN piše da je tehnološki mogul umro nakon što je izboden u San Franciscu.
Vijest o njegovoj smrti potvrdio je Josh Goldbard, direktor kompanije MobileCoin u kojoj je Lee radio. Goldbard je opisao Leeja kao "pravu prirodnu silu".
"Bio je stvoren za svijet koji se sada stvara. Ostvario je što god mu je palo na pamet, koliko god ludo bilo", izjavio je Goldbard. Na Twitteru je objavio da ima više pitanja nego odgovora u vezi Leejeve smrti.
U policijskom izvještaju da je jučer rano ujutro, na području Rincona, pronađen 43-godišnji muškarac s ubodnim ranama. No policija u izvještaju nije navela da je riječ o Leeju.
Izvijestili su da je 43-godišnjak od zadobivenih ozljeda preminuo, unatoč naporima doktora. Neimenovani policijski izvori rekli su lokalnim medijima da je Lee izboden. Počinitelj još nije uhvaćen, a istraga je u toku.
Milijarder Elon Musk, koji je dio tehnološkog svijeta, komentirao je Leejevu smrt. Rekao je da mu je žao što čuje tu vijest.
Lee je godinama prije sudjelovanja u razvoju Cash Appa godinama radio kao open-source programer. U San Franciscu je živio do 2004. te radio kao inženjer u Googleu. Tokom rada u Googleu je pomogao u razvoju Android sustava.
Square ga je angažirao 2010., a godinu dana kasnije razvio je Cash App te postao prvi direktor firme. Ulagao je novac u mnoge tehnološke kompanije, kao što je SpaceX Elona Muska.