Nakon 11-erostrukog pobjednika Rafaela Nadala svoj nastup na ovogodišnjem Mastersu u Monte Carlu otkazali su i drugi te sedmi teniser svijeta, Španac Carlos Alcaraz i Kanađanin Felix Auger-Aliassime.
"Sretan sam što sam se vratio kući nakon dva mjeseca takmičenja, ali sam i tužan jer sam polufinalni meč u Miamiju završio s bolovima. Nakon posjeta ljekaru odlučeno je kako neću moći nastupiti u Monte Carlu gdje sam trebao započeti sezonu na zemlji. Imam posttraumatski artritis u lijevoj ruci i prombleme s mišićima leđa", objavio je Alcaraz koji je prošlog mjeseca osvojio naslov na Mastersu u Indian Wellsu, a potom stigao i do polufinala u Miamiju.
Auger-Aliassime je otkazao Monte Carlo zbog bolova u lijevom koljenu.
"Odlučio sam kako je najpametnija odluka uzeti pauzu na neko vrijeme kako bi bio potpuno spreman za nastup u Madridu", poručio je Auger-Aliassime.