Protest u Zemunu, gdje su građani odavali počast stradalima na Željezničkoj stanici u Novom Sadu, prerastao je u incident kada je vozač putničkog automobila namjerno ušao među okupljene ispred Poljoprivrednog fakulteta.
Vozač je stisnuo gas i nekoliko osoba završilo je na haubi automobila, dok su okupljeni pokušavali zaustaviti vozilo udarcima i povicima.
Osim incidenta u Zemunu, širom Srbije studenti nastavljaju blokade i proteste. Ispred Rektorata u Novom Sadu organiziran je skup podrške pod nazivom “Mislim, dakle blokiram”, tokom kojeg su okupljeni pločnik ofarbali u crveno i ostavili “krvave” otiske šaka u znak protesta protiv vlasti.
Studenti iz Beograda, Novog Sada, Kragujevca i Niša, okupljeni ispred više od 40 državnih fakulteta, zahtijevaju objavu dokumentacije o tragediji u Novom Sadu u kojoj je poginulo 15 osoba te pronalazak odgovornih za napade na studente tokom ranijih protesta.
Napetosti su sve veće, a zahtjevi za transparentnošću i pravdom ne jenjavaju.