KURTI SA AMBASADORIMA KVINTE

Ne radi se o mirnim protestima, već o gomili ekstremista u režiji zvaničnog Beograda

Kurti
Foto © AA

Premijer Kosova Albin Kurti sastao se sa ambasadorima zemalja Kvinte i šefom Kancelarije Evropske unije na Kosovu, sa kojima je razgovarao o dešavanjima na sjeveru Kosova, nakon nasilne akcije ekstremističkih demonstranata protiv kosovske policije, KFOR-a i pripadnika medija.

Kako je saopšteno iz Vlade, Kurti je ocjenio da se, iako je danas bilo i mirnih demonstranata, ne radi o mirnim protestima, već o gomili ekstremista u režiji zvaničnog Beograda.

Srpski nacionalistički, šovinistički i prokremljanski grafiti sa maskiranim ekstremistima koji ciljaju, vandaliziraju i napadaju bilo šta nesrpsko glavni su pokazatelj motiva nasilnih akcija, koji bi svi trebali najoštrije da osude”, kazao je Kurti.

Informišući ih o situaciji na sjeveru i današnjim dešavanjima tamo, kosovski premijer je istakao značaj i potrebu za deeskalacijom situacije, kao i izrazio spremnost da sa državama Kvinte radi na tom cilju.

Dogovorili su se da će ostati u bliskoj komunikaciji narednih nekoliko sati i dana.


Znate više o temi ili prijavi grešku