PODRŽAO NOVE NAPADE U GAZI

Netanyahu poručio: Hamas će platiti visoku cijenu za kršenje primirja

benjamin netanyahu

Premijer Izraela Benjamin Netanyahu komentarisao je današnje vojne aktivnosti Izraelskih odbrambenih snaga (IDF) u Pojasu Gaze, nakon što su, kako tvrde izraelske vlasti, palestinski borci iz Hamasa napali izraelske trupe u regionu Rafaha.

Netanyahu je, tokom sastanka sa ministrom odbrane Israelom Katzom i čelnicima obavještajnih službi Shin Bet i Mossad, naglasio potrebu da IDF preduzme snažne mjere protiv Hamasovih ciljeva kako bi zaštitio izraelske vojnike i spriječio dalja napadanja.

Prema izvještajima IDF-a, Hamasovi borci koristili su RPG-e i snajpersku vatru protiv izraelskih jedinica u južnom dijelu Pojasa Gaze, što je izazvalo odgovor izraelske vojske u vidu zračnih udara na strateške položaje Hamasa.

Ministar odbrane Israel Katz podržao je Netanyahuove instrukcije i upozorio da će Hamas snositi posljedice za svaku agresiju na izraelske snage. Katz je istakao da, ukoliko napadi budu nastavili, izraelski odgovor će biti još intenzivniji kako bi se poslala jasna poruka o odlučnosti IDF-a da zaštiti svoje pripadnike.

Ovo je nastavak eskalacije tenzija u regionu, dok obje strane ostaju na visokom stepenu pripravnosti i prijeteći daljim sukobima.


Znate više o temi ili prijavi grešku