njemačka protiv danske

Nevrijeme prekinulo utakmicu na Evropskom prvenstvu

Nevrijeme euro 2024
Foto © x.com

Utakmica između Njemačke i Danske u osmini finala Evropskog prvenstva prekinuta je u finišu prvog dijela zbog jakog nevremena, što je rijetkost na ovom nivou takmičenja. Prekid je trajao više od 20 minuta prije nego što je susret nastavljen.

Duel je počeo u prijatnim vremenskim uslovima, ali se situacija brzo promijenila. U 35. minutu čuo se snažan udar groma koji je prestrašio nekolicinu navijača i igrača.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

Sudija Michael Oliver je odlučio privremeno prekinuti utakmicu i evakuisati igrače u svlačionicu zbog grmljavine i obilnih kišnih padavina.

Zvanično objašnjenje je bilo da je utakmica suspendovana zbog vremenskih neprilika, što se retko viđa na ovom nivou nogometa. Tokom prekida, navijači su se trudili da se zaštite od kiše, neki su čak skinuli gornje dijelove odjeće i dobro se zabavljali.

Utakmica je nastavljena nakon više od 20 minuta pauze, sa rezultatom 0:0 i uprkos brojnim prilikama koje je imala Njemačka, koja je dominirala od početka.

Ova utakmica će sigurno biti upamćena kao jedna od rijetkih na ovom nivou takmičenja koja je prekinuta zbog loših vremenskih uslova.