Premijer Federacije Bosne i Hercegovine, Nermin Nikšić, održao je oproštajni sastanak s Johannom Sattlerom, šefom Delegacije Evropske unije u Bosni i Hercegovini i specijalnim predstavnikom EU.
Nikšić je izrazio zahvalnost Sattleru za njegovu posvećenost i doprinos Bosni i Hercegovini tokom njegovog mandata. Istakao je da će ambasador Sattler biti zapamćen kao veliki prijatelj BiH.
Sattler je pohvalio rad Federalne vlade na čelu s Nikšićem, ali je također naglasio važnost nastavka reformskih procesa, posebno u borbi protiv korupcije i izgradnji Koridora Vc.
Tokom sastanka, istaknuto je da je u vrijeme Sattlerovog mandata Bosna i Hercegovina postigla značajne korake ka Evropskoj uniji, uključujući donošenje odluke Evropskog vijeća o početku pristupnih pregovora. Nikšić je naglasio važnost Sattlerove uloge u tom procesu.
Sastanak je pružio priliku za razmjenu mišljenja o trenutnoj političkoj situaciji, ekonomiji i regionalnim odnosima. Na kraju, premijer Nikšić je poželio Sattleru uspjeh u budućem radu i uručio mu simboličan poklon u ime Vlade Federacije BiH.