OSMINA FINALA EURA

Nizozemci deklasirali Rumune

Rumunija - Nizozemska euro 2024 uefa

Fudbaleri Nizozemske plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva nakon fantastične partije i pobjede nad Rumunijom od "samo" 3:0.

Na travnjaku Alijanc Arene danas se pitala samo jedna ekipa, a to je bila Nizozemska. Od prve minute je nametnula ritam utakmice i sa svih strana napadala gol Rumunije.

Ti napadi su se isplatili u 20. minuti kada je pogodio Kodi Gakpo (Cody), koji je bio junak "Lala", jer je nakon gola upisao i asistenciju.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

Gakpu je ovo bio treći gol čime se izjednačio na čelu liste strijelaca sa Georgesom Mikautadzeom (Gruzija), Džamalom Musijalom (Jamal, Njemačka) i Ivan Šranc (Schranz, Slovačka).

Sijevalo je sa svih strana ispred gola Rumunije. Prijetili su Memfis Depaj (Memphis Depay), Virdžil Van Dajk (Virgil Van Dijk), Gakpo i Ćavi Simons (Xavi), ali lopta nije htjela u gol.

Sve do 84. minute. Gakpo je sjajno prošao po lijevoj strani, zadržao loptu na liniji, a onda povratnim dodavanjem "servirao" gol Donijelu Malenu (Donyell) za ovjeru trijumfa.

Isti igrač je u samom finišu utakmice postigao sjajan gol iz kontre, te učinio pobjedu još uvjerljivijom.

Nizozemska će u četvrtfinalu igrati s boljim iz posljednjeg duela osmine finala, koji večeras od 21 sat igraju Austrija i Turska.