OTVARANJE 1500 NOVIH RADNIH MJESTA

Njemački Continental najavio ulaganje 150 mil eura u Srbiji

Continentals 400 400 p C 90

Proširenje tvornice u Novom Sadu potaknut će otvaranje 1500 novih radnih mjesta.

Njemački automobilski div Continental ulaže 150 miliona eura u proširenje svoje tvornice u Novom Sadu u Srbiji, što će potaknuti otvaranje 1500 radnih mjesta.

Njemački proizvođač autodijelova odabrao je grad Novi Sad kao epicentar ove velike investicije, s ciljem proširenja postojeće tvornice i jačanja svoje prisutnosti u regiji.

Ovaj potez nije samo potvrda Continentalove predanosti inovacijama i rastu, već i strateška odluka koja odražava potencijal rastuće automobilske industrije Srbije. Ulaganje bi trebalo ojačati lokalnu ekonomiju, izazivajući lančanu reakciju razvoja i prosperiteta.

Uz privredni poticaj, očekuje se da će Continentalovi planovi širenja otvoriti 1.500 novih radnih mjesta u Novom Sadu.

Trenutno zapošljavajući 1900 pojedinaca, Continentalov prošireni pogon povećat će svoje redove, nudeći obilje mogućnosti za kvalificirane radnike u automobilskom sektoru. Srce Continentalove ekspanzije nalazi se u njegovom najsavremenijem objektu koji je svoja vrata otvorio prošle godine. Prostirući se na impresivnih 30.000 kvadratnih metara, nova tvornica fokusirana je na proizvodnju visokotehnoloških rješenja za unutrašnjost vozila, pokazujući predanost Continentala da ostane na čelu tehnološkog napretka u automobilskoj industriji.

Osim nove tvornice, poslovanje Continentala u Novom Sadu obuhvaća pogon za proizvodnju elektroničkih sistema i centar za istraživanje i razvoj (R&D).

U susjednoj Subotici, Continental također upravlja tvornicom specijaliziranom za cijevi i sisteme cijevi za pogonske sklopove vozila. Ova opsežna mreža objekata pokazuje duboko ukorijenjenu prisutnost Continentala u Srbiji i njegovu predanost pokretanju rasta i inovacija u regiji.


Znate više o temi ili prijavi grešku