OGLASILI SE POVODOM SUPERLIGE

NS/FS BiH dao punu podršku UEFA-i i Aleksanderu Čeferinu!

Nsfs bih
Foto © Nsfs bih

Kao što je već svima poznato prije nekoliko dana Evropski sud donio je odluku u slučaju Superlige i svima je sada jasno da ovo takmičenje može da "zaživi".

Ono što ne ide u prilog čelnicima Superlige jeste nevjerovatno veliki broj odbijenica koji su dobili.

Za razliku od svog prvog pokušaja kada je veliki broj klubova htio da učestvuje u ovom takmičenju situacija je sada dosta drugačija.

Osim Real Madrida, Barcelone i Napolija niti jedan klub nije dao zeleno svjetlo da želi da sudjeluje u ovom takmičenju.

Odbijenice su stizale sa svih strana, čak i od nacionalnih saveza, a sada u se oglasili i iz NFSBiH.

Njihovo saopštenje prenosimo u cjelosti.

"U svjetlu donošenja presude Evropskog suda pravde u slučaju tzv. Superlige, NS/FS BiH daje svoju punu podršku radu krovnoj kući evropskog fudbala (UEFA) i predsjedniku Aleksanderu Čeferinu.

Ljudi koji vode evropski fudbal nastoje stvoriti adekvatne uslove svim svojim članicama, a time i klubovima koji se takmiče u okviru nacionalnih prvenstava, kako bi obezbijedila jednake uslove za kontinuiran i stručan rad. Svaki drugi oblik organizovanja bi doveo do različitog sistema vrednovanja kvaliteta.

To nije moto UEFA, jer ona brine za svoje članice. Zato i NS/FS BiH podržava princip jednakih vrijednosti za sve učesnike u fudbalskoj igri širom kontinenta. Rukovodstvo NS/FS BiH će nastaviti kontinuiranu podršku radu UEFA na projektima koji vode daljem prosperitetu evropskog fudbala", stoji u saopštenju NSFBiH.

Tako se i Fudbalski savez naše zemlje pridružio velikom broju klubova, ali i nacionalnih saveza koji su jasno rekli "ne" Superligi.


Znate više o temi ili prijavi grešku