OTVORENA SAOBRAĆAJNICA LOZNICA - ŠABAC

Od sutra brža povezanost između Sarajeva i Beograda

Autoput beograd sarajevo
Foto © Vlada Srbije

Srbijanske vlasti svečano su otvorile novu brzu saobraćajnicu Loznica - Šabac, koja će značajno skratiti put između Sarajeva i Beograda sa pet na četiri sata.

Na ceremoniji otvaranja premijer Srbije Miloš Vučević naglasio je važnost projekta za regionalno povezivanje i ekonomski razvoj Srbije. “Od sutra građani će moći koristiti čitavu dionicu od 54,5 kilometara, što će omogućiti putovanje između Loznice i Beograda za samo sat i 15 minuta,” izjavio je Vučević.

Ova moderna saobraćajnica ključna je za unapređenje transporta i privlačenje investicija, a u njenoj izgradnji učestvovali su domaći i strani partneri, uključujući saradnike iz Azerbejdžana. Otvaranjem ove dionice, Srbija nastavlja jačati svoju transportnu infrastrukturu i regionalnu povezanost.


Znate više o temi ili prijavi grešku