SPORNA TABLA NA ENTITETSKOJ GRANICI

Oglasila se gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić: "Sramotne table više nema!"

077 D5 AB0 C9 D7 4554 B3 D2 63 EFEE8 C29 BF
Foto © Ilustracija

Vlast Kantona Sarajevo jutros je uklonila tablu s natpisom "Dobrodošli u Istočno Sarajevo, grad 157.000 Srba koji su morali napustiti Sarajevo" koja je postavljena 30. juna, jer je utvrđeno da se nalazi na području entiteta Federacija BiH, odnosno u Kantonu Sarajevo.

Kako je za medije potvrdio ministar komunalne privrede, infrastrukture, prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša KS Almir Bečarević tabla je postavljena u zoni zaštičenih područja KS.

"Postavljena je nelegalno. Proteklih dana smo sve provjerili i skinuli koordinate, inspekcije i Ministarstvo unutrašnjih poslova KS su utvrdili da se tabla nalazi unutar zone kantona. Svi nelegalni objekti će biti uklonjeni i tako će biti sve dok neko postavlja nelegalne objekte na teritoriji Kantona Sarajevo", rekao je Bečarević.

Utvrđeno je da su još dvije table na području Kantona Sarajevo i one bi trebale uskoro biti uklonjene.

Na Facebooku se oglasila gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić. Napisala je uz videozapis: "Sramotne table više nema!".


Znate više o temi ili prijavi grešku