BILA JE TO BRZOPLETA IZJAVA

Oglasio se Omer Begović nakon što nije ispunio obećanje da neće prihvatiti mandat

Omer Begovic

Bivši direktor JU OŠ "Grbavica I" Omer Begović prihvatio je mandat u Općinskom vijeću, iako je obećao ranije da to neće uraditi.

On je optužen da je propustio suspendovati nastavnika tjelesnog i zdravstvenog odgoja, iako je znao da je optužen za bludne radnje. Bio je bio nosilac liste Strane za BiH u općini Novo Sarajevo te je dobio mandat.

  • Saznao sam iz medija da je protiv mene potvrđena optužnica jer sam kao bivši direktor JU OŠ "Grbavica I" 2018. godine navodno propustio suspendovati nastavnika tjelesnog i zdravstvenog odgoja. Iskreno bio sam zatečen, te sam isti dan dao brzopletu i nepromišljenu izjavu za medije da se povlačim iz izbornog procesa i da neću prihvatiti mandat ako budem izabran. Odmah sam se povukao iz izborne kampanje i nisam učestvovao do kraja iste - kazao je Begović.

Rekao je da se pismenim putem obratio CIK-u i oni su mu rekli da se ne može povući s liste te da nema prepreka da preuzme mandat.

  • Nakon objavljivanja izbornih rezultata, jasno je da sam i pored velike politički motivisane kampanje protiv mene, gdje su određeni politički subjekti zasnivali kampanju na blaćenju mog imena, dobio zavidnu podršku sugrađana Novog Sarajeva, dovoljnu za ulazak u novi saziv Općinskog vijeća Novog Sarajeva. Birači koji su mi dali povjerenje dobro su upoznati sa mojim doprinosom u oblasti obrazovanja u Kantonu Sarajevo, kao i u odbrambeno-oslobodilačkom ratu 1992/95 kao pripadnika Armije Republike BiH - kazao je Begović.

Kaže da zbog odgovora CIK-a i uvjerenja da je nevin, što kaže da će i dokazati na svim nadležnim sudovima, jer želi vjerovati u pravosudni sistem i da se borio kao pripadnik Armije RBiH za istinu i pravednost kada je bilo najteže, odlučio se za ovakav potez.

Naveo je da napušta Stranku za BiH te da će biti samostalni vijećnik.


Znate više o temi ili prijavi grešku