MOSTAR

OSBiH u akciji: Podrška u gašenju velikog požara na Uborku

Mostar pozar osbih deponija

Pripadnici Artiljerijskog bataljona 4. pješadijske brigade Oružanih snaga Bosne i Hercegovine 22. juna 2026. godine učestvovali su u gašenju požara na deponiji Uborak u Mostaru.

Kako je saopćeno, uz vatrogasne i druge nadležne službe, pripadnici Oružanih snaga BiH pružili su podršku u saniranju požara s ciljem zaštite ljudi i materijalnih dobara.

Zbog blizine požarišta, provedene su i preventivne mjere kako bi se spriječilo eventualno ugrožavanje kasarne „Miralem Jugo“, što je zahtijevalo dodatno angažovanje ljudstva i opreme te visok nivo pripravnosti.

Iz Oružanih snaga BiH navode da su njihove jedinice bile u kontinuiranom angažmanu tokom intervencije, zajedno s ostalim službama na terenu.

Oružane snage BiH ističu da ostaju u službi građana i da su spremne reagovati u kriznim situacijama gdje je potrebna njihova pomoć.


Znate više o temi ili prijavi grešku