Pepsi je u utorak predstavio novi logo i brend koji podsjeća na verziju iz devedesetih, a koja je najviše ostala u sjećanju ljudi.
Novitet će se pojaviti u Sjevernoj Americi ove jeseni, a globalno sljedeće godine.
PepsiCo je pitao ljude: Kada bi vas neko zamolio da nacrtate Pepsi logo po sjećanju, šta biste nacrtali?
Čini se da je mnogim ljudima u sjećanju ostao logo Pepsija iz 90-ih jer ovaj novi dosta nalikuje tome. Logo iz 90-ih modernizovan je, odnosno nadograđen je novim elementima, uključujući drugačiji font i boju slova te nove ivice.
Promjene su osmišljene ne samo kako bi pratile ljudsko sjećanje na logo, već i kako bi privukle pažnju na Pepsijevu liniju bez šećera, koja je ključi dio plana rasta kompanije.
Pepsi postoji već 125 godina i svako malo ažurira svoj brend. Trenutni vizuelni identitet predstavljen je 2008., no sada je već zastario.
Novi logo, s prodornim, velikim slovima Pepsi, u sredini je kruga, uklesan preko bijele linije koja se proteže između crvenih i plavih valova.