Fudbaleri Željezničara sinoć su u prvom pretkolu Konferencijske lige na svojoj Grbavici nakon pet godina izbivanja iz Evrope, odigrali meč protiv "starih znanaca" Dinama iz Minska.
Na kraju je, u suludom scenariju, bilo 2:2.
Iako je završilo neriješeno utakmica nije bila bez pobjednika – to su svojim navijanjem i koreografijom bili Željini “Manijaci” čija je slika obišla planetu.
Koreografija, emocije i navijanje kakvo je bilo prisutno sinoć na Grbavici, definitivno nije zabilježeno u historiji prvih pretkola Konferencijske lige.
Da je kapacitet bio 25.000 Grbavica bi sigurno bila puna, no i ovako Željo i Manijaci s punim pravom mogu reći da su odradili šampionski rijedak posao.
U prilogu pogledajte video u trajanju od 33 sekunde, prizora kojeg se ne bi postio ni Amsterdam.