Ministar saobraćaja Kantona Sarajevo Adnan Šteta oglasio se o uređenju pojasu dužinom tramvajske pruge od Ilidže do Čengić Vile.
“Dužinom tramvajske pruge od Ilidže do Čengić Vile posađeno je 700 sadnica ukrasnog grmlja, razne vrste sezonskog cvijeća, 41 soliterno i alejno stablo.
Stabla koja su ranije bila tu, njih ukupno 96 sada imaju oblikovane i njegovane krošnje. Na određenim dijelovima obnovljen je travnjak i posađena nova trava. Postavljeno je i devet novih klupa na stanicama na kojima su bile uništene. Na svim tramvajskim stajalištima postavljene su nove kante za otpatke.
Sve do sada urađeno, bit će održavano. Trava će se kositi, pratit će se razvoj novih sadnica, stajališta će se čistiti i svakodnevno će se prazniti kante za otpatke. Hvala našem preduzeću PARK na saradnji i predanom radu. Nastavljamo zajedno KJKP Park Sarajevo”, poručio je Šteta.
On je također najavio da u ponedjeljak počinje prva faza radova na raskrsnici na Skenderiji. Radovi će se izvoditi na jednom dijelu saobraćajnice u ulici Hiseta i to na skretanju na most prema Centru Skenderija.
"U periodu izvođenja radova sa glavne saobraćajnice iz ulice Hiseta neće se moći skrenuti desno prema KJP Skenderija, niti voziti saobraćajnom trakom na kojoj se nalaze šine i jednom saobraćajnom trakom za kretanje pravo prema Baščaršiji. Svaka raskrsnica je manje ili više zahtjevna, bilo da se radi o građevinskim radovima ili regulaciji saobraćaja, stoga molimo sve vozače za razumijevanje i strpljenje, a svim radnicima koji rade na rekonstrukciji tramvajske pruge pod otežavajućim uslovima, se zahvaljujemo na svim naporima koje ulažu", naveo je Šteta. Radovi na ovom dijelu izvodit će se do 02. augusta.