Najbolji bh. košarkaši su poraženi od Poljske rezultatom 76:85 u drugoj pretkvalifikacionoj utakmici za odlazak na Olimpijadu.
Nakon pobjede nad Portugalom, večeras su Poljaci porazili bh. sastav.
Donekle smo se držali rezultatski prve dvije četvrtine, minus protiv Poljaka bio je dostižan, a onda u trećem periodu nakon jedne naše dobre serije (smanjili na minus pet) uslijedio je novi raspad.
Poljaci su u posljednjoj četvrtini samo podizali prednost i na kraju slavili zasluženu pobjedu.
Stekao se dojam da je premalo raspoloženih (ili bolje reći kvalitetnih) igrača u našem timu, a ni selektor Bećiragić se nije baš pokazao kao neki veliki stručnjak u ovom meču u kojem jednostavno nemamo opravdanje za poraz koji je mogao biti mnogo ubjedljiviji da se Poljaci nisu opustili u finišu.
Preveliki broj početničkih grešaka i izgubljenih lopti u prvom poluvremenu najveći su razlozi poraza.
Što se statistike igrača tiče, najefikasniji je u dresu BiH bio Nurkić sa 17 poena, uz 8 skokova, Lazić ga je pratio s 15 ubačaja, a Musa je postigao 13 poena.
Poljake je predvodio Ponitka sa 22 poena, a Sokolowski je dodao 20.
Narednu utakmicu igramo s Mađarskom, a računica je jasna – samo pobjeda i ništa drugo.