GRAĐANIMA I DALJE NA SNAZI UPOZORENJA

Požar kod Uborka stavljen pod kontrolu: Vatrogasci spriječili širenje

mostar deponija uborak požar

Požar koji je u srijedu izbio na odlagalištu automobilskih guma u blizini mostarske deponije Uborak uspješno je lokalizovan i stavljen pod kontrolu, potvrđeno je iz nadležnih službi. Prema dosadašnjim informacijama, nema opasnosti po stambene objekte u okolini.

Vatra je ugašena zahvaljujući intervenciji Profesionalne vatrogasne jedinice Mostar, koja je nakon višesatne borbe uspjela spriječiti njeno dalje širenje, navode iz Operativnog centra Uprave za civilnu zaštitu i vatrogastvo Hercegovačko-neretvanskog kantona.

Iz Civilne zaštite podsjećaju da i dalje ostaje na snazi odluka o proglašenju tehničko-tehnološke nesreće za Grad Mostar, koja je donesena nakon velikog požara na deponiji Uborak 22. juna.

Štab civilne zaštite ponovo je uputio apel građanima da se pridržavaju ranije izdatih preventivnih mjera, kako bi se zaštitilo zdravlje stanovništva i osigurala sigurnost na području grada.


Znate više o temi ili prijavi grešku