NEŠTO VIŠE OD 20 MILIONA KM

Poznato koliko će Telekom Srbija platiti za TV prijenose

Nogometni savez BiH
Foto © Nogometni savez BiH

Fudbalski savez Bosne i Hercegovine objavio je jučer kako je potpisan ugovor između Telekoma Srbije i FSBiH u vezi sa pravima emitovanja i prijenosa utakmica Premijer lige i Kupa BiH.

Vladimir Lučić, generalni direktor Telekoma Srbija, nije želio govoriti o finansijskim detaljima, navodeći kako je ugovor “poslovna tajna”.

FSBiH je nezvanično doznajemo sa Telekomom Srbije potpisao najveći ugovor o ustupanju prava prijenosa i emitovanja u historiji bh. fudbala, a radi se o cifri koja je znatno veća od one koja je plaćena prije tri godine, a koja je iznosila nešto više od 20 miliona KM.

Prema nezvaničnim informacijama istog izvora, Telekom Srbije će Savezu platiti nešto više od 30 miliona KM za pet sezona, što je značajna cifra za bosanskohercegovački fudbal, iako godišnji iznos nije mnogo promijenjen u odnosu na prošli ugovor, ukoliko se uzme u obzir dužina trajanja ugovora.

Treba naglasiti kako se još ne zna ko će biti sponzor Premijer lige BiH, jer je sa m:telom istekao ugovor na kraju prošle sezone.

Nogometni savez bih
Foto © Nogometni savez BiH

Znate više o temi ili prijavi grešku