Dogovor sindikata zdravstvenih radnika u Brčko distriktu sa predstavnicima vlade nije urodio plodom, tako da zdravstveni radnici nastavljaju štrajk. Izjavio je to predstavnik štrajkačkog odbora Nezavisnog sindikata radnika u zdravstvu Brčko distrikta Samir Mujkić nakon sastanka s predstavnicima Vlade distrikta.
Zdravstveni radnici u Brčko distriktu traže povećanje plata i da se izmijene interni akti JZU "Zdravstveni centar Brčko" kojim bi se regulisao materijalno pravni položaj radnika u toj ustanovi, potom da se poboljšaju materijalno tehnička sredstva, usavršavanja i edukacije kadra radi pružanja kvaliteta usluga pacijentima te u konačnici potpisivanje Kolektivnog ugovora.
Mujkić kaže da je Vlada promijenila dosadašnji stav i ponudu od deset posto inicijalnog povećanja plate smanjila na osam uz povećanje osnovice i smanjenje koeficijenta, što je u ovom trenutku, kako je rekao, za njih neprihvatljivo.
On podsjeća da štrajkači neće odustati od svojih zahtjeva i najavljuje za dva dana novu rundu razgovora s predstavnicima izvršne vlasti.